Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]

Komornicze aukcje poleasingowe - czy to coś dla Ciebie?

Osoby, które nie spłacają swoich zobowiązań względem wierzycieli, niejednokrotnie trafiają w ręce komornika. Zadaniem funkcjonariusza jest przejęcie dóbr dłużnika oraz spieniężenie ich w stosunkowo krótkim czasie. Z reguły umożliwiają to tak zwane aukcje komornicze, na których sprzedaje się różne własności dłużników. Jak jednak sprawa prezentuje się w przypadku komorniczych aukcji poleasingowych? Czy z okazji tego typu warto korzystać?

Czym są komornicze aukcje poleasingowe?

Aukcje poleasingowe to okazja do kupienia sprzętu, który był zakupiony przez poprzedniego właściciela w formie leasingu. Bardzo często zdarza się, że cała wartość danego dobra nie została opłacona, niemniej jednak nie jest to regułą. Aukcje poleasingowe niejednokrotnie organizowane są przez komorników, i to właśnie o takiej ewentualności traktuje niniejszy wpis.

Czy warto kupować na aukcjach poleasingowych?

Zdecydowanie tak. Stwarza to możliwość do nabycia sprzętu w stosunkowo niskiej cenie. Przedmiotem aukcji poleasingowych zazwyczaj są samochody, lecz zdarzają się wyjątki od tej reguły. Poza tym ta forma kupna pozwala na nabycie danego sprzętu na podstawie faktury VAT. Co więcej, jako nowy właściciel masz pełen wgląd w dokumentację jego dotychczasowego użytkowania. Jednocześnie warto zachowywać jednak wszelkie środki ostrożności, bowiem aukcje poleasingowe potrafią służyć w roli przykrywki do sprzedaży mocno eksploatowanych dóbr. Życzymy powodzenia w zakupach!